fbpx

Pavel Hénik

Spisovatel Pavel Hénik nevydává v našem nakladatelství, ale ve vlastním nakladatelství Pelmel. Dohodli jsme se s ním však na vzájemné spolupráci.

Pavel Hénik je autor mnoha protikladů

Provokuje, posouvá hranice přípustnosti a testuje limity

Dvojnásobný vítěz Velké povídkové soutěže Knihy Dobrovský

Druhé místo v prestižním žebříčku „Bad Sex in Fiction Award“ časopisu Reflex

Rád experimentuje se styly a žánry a jeho tvorbu můžete buď zbožňovat anebo nesnášet.  První dvě povídky vydal na autorsky načtené audioknize VZKAZY NAHLAS (2019).

S povídkami DOBRÝ SKUTEK VALERIJE JAZDOVSKÉHO (2020) a POLIBEK 2084 (2021) zvítězil dvakrát po sobě ve Velké povídkové soutěži Knihy Dobrovský.

Poprask způsobil Hénik už svou románovou prvotinou MANEKÝNI (2017), ve které si ironickým a peprným způsobem střílí z konzumní společnosti. Časopis Reflex knihu zařadil na druhé místo v prestižním žebříčku “Bad Sex in Fiction Award”.

Provokace se autor nebojí ani ve druhém románu KORPORAC€ (2019), sociálním sci-fi jdoucím až na dřeň současné společnosti. V knize vykresluje jednu z možných podob blízké budoucnosti, jak moc nás ovládnou obří korporace a moderní technologie.

Ve třetím románu BRRRNĚNÍ (2020) se Hénik pohybuje na pomezí psychologického dramatu a žánru young adult. V příběhu konfrontuje dvě  společenská témata – kriminalizaci měkkých drog a možné důsledky nadužívání marihuany.

Na jaře 2021 autor vydal novinku KON$PIRACE, ve které se zamýšlí nad otázkou, jakou má pro naši společnost hodnotu svoboda. Děj příběhu volně předchází románu KORPORAC€, ale knihy je možné číst v libovolném pořadí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.