fbpx

Naše nakladatelství pomáhá

Nijak jsem to neplánoval, nebyl to můj záměr ani nápad, ale přišlo tak tak nějak samo. Tedy to, že nakladatelství nemusí jen vydávat knížky a snažit se je nějak prodat čtenářům. Že se dá sem tam i někomu pomoci.

První přišla Eliška. Eliška Antošová napsala knihu o tom, jaké to je, když se člověku narodí postižené dítě. Kniha mě zaujala sama o sobě, stejně bych ji chtěl vydat. Ale současně je taková kniha dobro. Dobro pro Elišku a její rodinu, pokud kniha vydělá nějaké peníze, dobro pro všechny, protože kniha přispěje k informovanosti o autismu.

Pak jsem narazil na Jakuba. Jakub Boudný je mladý muž po těžké mozkové obrně. Je upoután na invalidní vozík a převážnou část života tráví v Jedličkově ústavu. Vedle toho se ale snaží psát. Tak se nyní snažím nějak mu v tom pomoci, i když to není úplně jednoduché. Ale ještě není všem dnům konec.

A pak jsou tu holky (já jim říkám holky, ale jsou to mladé ženy) z iniciativy Kde autoři pomáhají. Ty si našly mě. Napadlo je vydat soubor novel a výtěžek věnovat na dobročinné účely. A mně se to zdá jako dobrý nápad. Jedná se autorky Sarah Parsley, Miriam Blahovou, Theresu Black a Janu Jánskou. Jejich společné dílo se jmenuje Letní kraťasy.

Takže to jsou projekty, na kterých momentálně pracujeme. Baví mě, líbí se mi to a mám z toho dobrý pocit. Tak když se zase něco takového namane, rád se do toho zapojím.

Igor Indruch